Кампанія присвячена розслідуванню факту окупації Росією незалежної Кубані в 1920 році і що послідували за цим злочини російської/радянської влади на нашій території аж до теперішнього часу. До таких належать:
• репресії, депортації, розкозачення, штучний голод, примусова русифікація — все те, що можна кваліфікувати як акти геноциду місцевого населення;
• інші шкідливі діяння вчинені центральними і місцевими властями в період окупації.

Результат, якого ми хочемо домогтися

Наша мета — привернення уваги світової спільноти до тих злодіянь, які зробила Росія в відношенні народу Кубані і яким вона, будучи винною, не приділяє належної уваги. Кампанія покликана продемонструвати, що федеративні, демократичні інститути в Росії є не більше ніж імітацією, а на ділі відносини центру і регіонів є відносини метрополії і колоній.

Кубань повинна бути визнана окупованою територією, а злочини російської/радянської влади засуджені. Оскільки ми не розраховуємо на будь-яку готовність російської влади нести відповідальність добровільно, ми вважаємо за необхідне посилення тиску на Росію шляхом введення нових міжнародних санкцій.

Що ми для цього зробимо

Результатом проведення кампанії стане доповідь з супровідними листами, з описом і аналізом подій і відсиланнями на джерела інформації, складена як мінімум на 3-х мовах: англійською, російською і українською. Доповідь буде опублікована в мережі, а також розіслана в різні міжнародні організації (в тому числі ООН, ОБСЄ та ін.), в урядові та неурядові структури ряду країн (у тому числі США, ЄС, України та ін.).

Крім власних ресурсів руху для проведення кампанії планується співпраця з різними організаціями, громадськими діячами та спеціалістами. Також ми беремо до уваги і підтримуємо звернення Верховної Ради України про порушення прав корінних народів в Російській Федерації.

Всі питання і пропозиції, що стосуються даної кампанії ви можете направляти нам в ВКонтакте, Facebook, Instagram, Twitter або на адресу електронної пошти mail@eurokuban.info

Хід кампанії

Липень 2019

Сформовано план робіт. Доповідь буде розбита на наступні тимчасові блоки:

1. Період від Громадянської війни до Другої світової війни (1917-1939)

2. Період від Другої світової війни — до розпаду СРСР (1939-1991)

3. Сучасна Росія (після 1991)