Основи зовнішньої політики

Рух «незалежна Кубань» виходить з принципів пріоритету міжнародного права, миролюбної зовнішньої політики та міжнародного співробітництва. У даній програмі ми роз’яснюємо деякі окремі питання, що стосуються відносин з сусідами та міжнародними структурами.

Ставлення до Російської Федерації

Наш рух виступає за відділення нашого краю від Російської Федерації і створення незалежної Кубанської держави. Разом з тим ми розуміємо, що одні — самі по собі ми незалежність навряд отримаємо. Для здобуття незалежності необхідний повний демонтаж «державного» (а за фактом — колоніально-бандитського) утворення Російська Федерація, тобто розпад Росії на незалежні держави і території, які увійдуть до складу сусідніх країн.

Тому наш рух, окрім, власне, просування ідей незалежності краю Кубані, підтримує ідеї розпаду Росії. Безумовно, основним фактором майбутнього краху російської імперщини є незграбні дії її керівництва і політична пасивність населення, однак це не звільняє нас від необхідності допомоги у справі ліквідації даної «держави». Ми готові до співпраці з будь-якими антиросійськими визвольними рухами і активістами, чиї ідеї і методи не суперечать нашим.

Що стосується сусідніх нам регіонів, які нині входять до складу РФ, то питання майбутньої співпраці з ними залишаються відкритими. Зокрема ми допускаємо можливість створення наддержавного об’єднання або конфедерації Кубані, Дону і Ставропілля.

Питання про межі з іншими регіонами на даному етапі також залишається відкритим, оскільки історичні землі Малинового Клину нині знаходяться не тільки в Краснодарському краї, але також в Ростовській області і в Ставропольському краї. Вирішувати дані питання можна буде швидше на стадії побудови незалежної держави.

Ставлення до України

Ми з повагою ставимося до історичної батьківщини предків багатьох з нас — України. Проте необхідно відокремлювати питання міждержавних відносин та етно-культурних коренів. Ми виступаємо за близькі дружні відносини з державою Україна, однак вирішення питання тіснішого союзу залежить від конкретних історичних обставин і зручності для сторін. Пріоритетом для нас є інтеграція в європейське співтовариство, і, якщо, наприклад, Україна згортає зі шляху європейської інтеграції, то нам, в такому випадку стає не по дорозі.

Наш рух підтримує територіальну цілісність України. Ми визнаємо Крим територією України, окупованою Російською Федерацією і не визнаємо ніякої правосуб’єктності за маріонетковими «республіками» Кремля на сході України.

Ставлення до Грузії

Ми виступаємо також у майбутньому за добросусідські відносини з Грузією і підтримуємо територіальну цілісність Грузії.

Ставлення до Туреччини

Ми вважаємо за необхідне в майбутньому підтримання і розвиток дружніх і партнерських відносин з Туреччиною за умов невтручання турецької держави у внутрішню політику Кубані і відсутності у Туреччини претензій на наші території.

Міжнародні об'єднання

Само собою зрозумілим для майбутнього незалежної Кубанської держави є вступ до ООН. Також пріоритетними є вступ до Європейського Союзу і НАТО. Складно прогнозувати, що залишиться від Росії в доступному для огляду майбутньому, проте можна припускати, що навіть неабияк скоротилася Московія (тим більше, якщо вона збереже ядерні озброєння, чого нам, природно, не хотілося б) буде становити загрозу для своїх колишніх територій і буде продовжувати за інерцією плекати свої імперські амбіції. Саме тому ми в принципі не розглядаємо варіант будь-якого міжнародного нейтралітету або «позаблоковсті»: ми за західний шлях розвитку і пошуку партнерів.